KİRLİ ELLER YİNE İŞBAŞINDA!

1440

FETÖ’NÜN HEDEFİNDE “BAŞKAN SAVAŞ” VAR

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kendilerini gizleyen ve dışarıda elini kolunu sallayarak gezen FETÖ’cülerin kirli oyunları devam ediyor.

FETÖ’cü olmayanlara ve FETÖ’ye hizmet etmeyenlere FETÖ’cü damgası vurmak isteyen gerçek FETÖ’cülerin özellikle HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı hedef aldıkları görülüyor.

17-25 Aralık olayının ardından Gülen cemaati ile bağlarını kopardıklarını söyleyerek HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yanaşan hainler, kendilerini gizlemeye o zamanlardan başlamıştı.

Hemen hemen her ortamda Fethullah Gülen’i ve cemaati 17-25 Aralık olayından dolayı eleştiren hainler, 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimleri sürecinde ‘Vatansever ve Milliyetçi’ biz çizgide olduklarını herkese inandırmışlardı.

Ancak yapılan seçimlerde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, cemaatten tamamen bağlarını kopardıklarını iddia edenlere karşı yine de temkinli olmaya devam etti ve kuşkuları giderek daha da arttı.

Savaş’ın kuşkuları daha da artınca cemaatten koptuklarını söyleyenleri yavaş yavaş pasifize etmeye başladı. Pasifize edildiklerini anlayan hainler kendi aralarında bir plan yaptılar ve Savaş’ı kötülemek ve yıpratmak için bazı gazetecilerle görüşerek aslı astarı olmayan bilgiler aktardılar. Ancak olup-bitenlerden Savaş’ın da haberi yoktu.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden açılan çakma hesaplarla Savaş’a muhalif olan gazetecilere mesaj yoluyla ulaşarak sözde belediye içerisinde olan usulsüzlükleri ve yanlışları anlattılar. Amaç, muhalif basını darbe öncesi harekete geçirmek ve Savaş’ı karalama kampanyasını o zamanlardan başlatmaktı.

Savaş tarafından Pasifize edilmeyi kabullenemeyen hainler 15 Temmuz darbe gününü bekleyerek, sinsice çalışmalarına devam ettiler. 15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimi başarılı olsaydı, o gece FETÖ’nün talimatıyla Hatay Havaalanına indirilen uçağa HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ta esir olarak alınacaktı… Ya cezaevine konulacaktı yada infaz edilecekti.

Hatay eski Valisi Ercan Topaca ile İl Emniyet eski Müdürü Ali Doğan Uludağ, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın bu konudaki samimiyetine inandıkları ve hainleri 15 Temmuz darbe girişimi öncesinden pasifize etme gayretini bildikleri için her zaman Savaş’ın yanında yer aldılar. Her türlü fitneye ve çamura rağmen Savaş’ı bu konuda yalnız bırakmayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkilileri de neyin ne olduğunu iyi biliyordu.

Savaş’a FETÖ’cü damgası vurmak isteyip de bunu başaramayan gizli FETÖ’cüler bu hırslarından vazgeçmediler ve farklı algılar oluşturarak sürekli bunu gündeme getirmeye çalıştılar. Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada Savaş’ın FETÖ’cü olduğunu ima eden bir video paylaşıldı. Akabinde çakma hesaplar açılarak itibarsızlaştırma çalışmaları yapıldı. Savaş sadece FETÖ ile mücadele etmiyor, aynı zamanda eski DHKP-C üyeleri, çakma CHP’liler ve büyükşehir belediyesine aday olmayı hayal eden Ak Partiye yakın bazı şahıslarla da mücadele ediyor. Bunların başlattığı iftira ve çamur kampanyaları da FETÖ’nün işine yaradığı açıkça ortada… Çünkü hepsinin amaçları aynı; Savaş’ı alaşağı etmek, yok etmek.

Eski DHKP-C üyelerinin, çakma CHP’lilerin, Savaş’ı kendine rakip görerek Ak Parti’den büyükşehir belediye başkan adayı olma hayali kuran bazı şahısların ve FETÖ’nün kuyruk acıları geçeceğe benzemiyor. Kamuoyunu ’17-25 Aralık sonrasında cemaatten ayrıldık, bundan böyle cemaate güvenmiyoruz’ diyerek yanıltan ve bu şekilde Savaş’a yanaşan hainler şimdi layık oldukları yerdeler. Bazı bakanların, bazı milletvekillerinin, bazı il-ilçe başkanlarının referanslarıyla kurumlara yerleştirilen FETÖ’cüler de keşke 15 Temmuz darbe girişimi öncesi temizlenebilseydi. Savaş bunu başardı ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi kurumda bulunan hainleri pasifize etti ve yetki alanlarını daralttı.

Savaş, işte bu yüzden FETÖ’nün ve FETÖ’cüklerin Hatay’daki en büyük hedefi haline geldi. Halk desteğini de arkasına almayı başaran Savaş’ın FETÖ’cü olmadığını herkes iyi biliyor. İftira ve karalama çalışmaları son bulmayacak, ancak bu detaylar ve yaşananlar bunların iftira ve karalama kampanyalarını çürütmeye devam edecek.

Mustafa Zeki OĞUR
Gazeteci/Yazar

CEVAP VER