Öğrenciler geleceğe yatırım yaptı

2279

Antakya’da özel bir lisenin öğrencileri ile Ovakent Anaokulu öğrencileri 21 Mart’ta başlayan Dünya Orman Haftası’nın ilk gününde, Antakya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından HBB’ye teslim edilen binlerce fıstık çamını toprakla buluşturdu.
Orman yangınında tahrip olan alanı yeniden orman niteliğine kavuşturmak için ağaç diken yüzlerce öğrencinin mutluluğuna HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mustafa Dönmez de ortak oldu.
Bitki Uzmanı Biyolog Dr. Samim Kayıkçı, “Hatay’ın bitki çeşitliliği dünyada büyük bir öneme sahip. Şu an bulunduğumuz ormanda dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan bitki türleri mevcut. Son beş yıl içerisinde ülkemizden dünyaya yaklaşık elli tane bitki türü tanıtıldı. Siz gençlerin bu zenginliklerimizi tanımanız ve gerektiğinde onları ekonomiye kazandırarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamanız gerekiyor. Burada gerçekleştireceğimiz etkinlikle birçok canlı türüne yaşam alanı kazandırmış olacağız. Orman Bakanlığının desteğiyle diktiğimiz fıstık çamları aynı zamanda ekonomiye de destek olacak nitelikte” dedi

CEVAP VER