DENİZCİLER MAHALLESİ’NİN MAZGALLARI YENİLENİYOR

531

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yağmursuyu deşarjını sağlamak adına su göletleri oluşan bölgelerde tarama yaparak kalıcı çözümler geliştirildiğini bildirdi.

 Yağmur ve kanalizasyon hatlarından oluşan tıkanıklıkların meydana gelmemesi adına çalışmalarını sürdüren Genel Müdürlük, yağmursuyu ızgarası bulunmayan bölgelere müdahale edildiğini ve deforme olmuş ızgaraların ise yenilendiğini açıkladı.

 İskenderun İlçesine bağlı Denizciler Mahallesi’nin eğimli olması nedeniyle yağmursuyu akışının oluşturduğu birikintileri önlemek amacıyla çalışma yapan HATSU, Alpaslan Koca Caddesi üzerindeki ızgaraların yenilendiğini ve ızgaraların tıkanan bölgelerinde temizlik yapıldıktan sonra mahalle genelinde toplamda 20 metre yeni kompozit ızgaraların döşeneceğini aktardı.

 Cadde ve sokak girişlerinde oluşan su birikintilerini engellemek amacıyla çalışmaların yapıldığına dikkat çeken İdare, vatandaşların talepleri doğrultusunda yapılacak hizmetlerin şekillendirileceğini bildirdi.
https://we.tl/b7Z3qOdxOS

CEVAP VER