PTT, BOSNA-HERSEK’TEKİ POSTACI YÜRÜYÜŞ YARIŞMASINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

2337

Hizmet ve ürün çeşitliliğiyle hayatın her alanına dokunan çalışmalara imza atan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), sportif faaliyetleriyle de adından söz ettiriyor. Şirket, 9-11 Ağustos 2018 tarihleri arasında Bosna-Hersek’te düzenlenecek 47. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

Balkan ülkelerinin posta idareleri arasındaki ilişkilere önemli katkı sağlayan yarışmanın bu yılki Türkiye seçmeleri 11 Mayıs 2018 tarihinde Eskişehir’de yapıldı. Son derece çekişmeli ve centilmence geçen mücadelede 35 kadın ve 65 erkek sporcu ter döktü. Yarışma sonucunda erkeklerde ilk 10 ve kadınlarda ilk 6’da yer alanlar 18-19 Temmuz 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılan Millî Takım seçmelerine katıldı. Bu seçmeler neticesinde kadınlarda ilk 3’e, erkeklerde ilk 5’e giren sporcular, 47. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması’nda Türkiye’yi ve PTT A.Ş.’yi temsil etmeye hak kazandı.

Kadınlarda Ankara PTT Başmüdürlüğünden Esra Sağlam ve Fatma Temel, İzmir PTT Başmüdürlüğünden Gülşen Eser; erkeklerde ise Ankara PTT Başmüdürlüğünden Serkan Doğan, Van PTT Başmüdürlüğünden Tarık Karabulut, PTT A.Ş. Genel Müdürlüğünden Hanifi Çobanoğlu, Düzce PTT Başmüdürlüğünden Selim Köseer ve İstanbul Avrupa Yakası PTT Başmüdürlüğünden Erdem Vural Millî Takım kadrosunda yer aldı. Sporcular Bosna-Hersek’te başarılı sonuçlar elde edebilmek için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

CEVAP VER