HBB’DEN BAYRAM ÖNCESİ İNSAN SAĞLIĞI ODAKLI HASSAS DENETİMLER

4055

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Zabıtaları ve gıda denetim ekipleri, Kurban Bayramı öncesi gıda üretim tesisleri ve gıda satışı yapılan ticarethanelerde sıkı denetimler gerçekleştiriyor.

HBB’DEN GIDA ÜRETİM TESİSLERİ VE TİCARETHANELERE SIKI DENETİM

Gıda üretim tesislerinde ve gıda satış yerlerinde il genelinde denetimler gerçekleştiren HBB ekipleri, vatandaşların daha rahat ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmeleri amacıyla denetimlerini arttırdı. Hijyen, ürünlerin tazeliği, ürün ve malzemelerin saklama koşulları gibi birçok konuda titizlikle denetimler gerçekleştiren ekipler, kişisel hijyen, depolama koşulları, alet ve ekipmanların uygunluğu, evrak kontrolleri gibi konularda da hassasiyet gösterdi.

HBB ZABITASI, VATANDAŞLARIN GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ALIŞVERİŞ YAPABİLMELERİ İÇİN TAVİZSİZ DAVRANIYOR

Hataylıların gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilmeleri amacıyla tatlı üretim noktaları başta olmak üzere gıda üretim, depolama ve satış noktalarında hassas davranan HBB ekipleri, temizlik ve hijyen koşulları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama koşulları açısından titiz bir denetimden geçirdi.

Gıda sektöründeki çalışanları hijyen konusunda dikkatli davranmaya davet eden HBB Zabıtası gibi konularda gösterdiği hassas tutumla vatandaşların takdirini topladı.

CEVAP VER