İŞTE TESİS, İŞTE ÜRETİM, İŞTE BAŞARI

3984

“DAKİKADA 300 ADET ÇOCUK BEZİ ÜRETİLİYOR”

Hatay’ın ilk ve tek Çocuk Bezi fabrikasını kuran ve kısa sürede yıldızı parlayan AL Kamar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Halil Ay önceki gün basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Basın mensuplarına fabrikayı gezdiren ve üretim hakkında bilgi veren Ay, dakikada 300 adet çocuk bezi ürettiklerini ifade etti.
Yatırıma büyük önem veren ve Reyhanlı ve Hatay aşığı olduğunu söyleyen Ay gezi ve tanıtım programında pazarlama hakkında da bilgi verdi ve şunları söyledi; ” Al Kamar Çocuk Bezi fabrikasını yaklaşık 2 yıl önce kurdum. Bu fabrikayı başka bir şehirde veya ülkede de faaliyete geçirebilirdim. Ancak fabrikayı Hatay’ımızın Reyhanlı ilçesine kurmamın sebebi kendi memleketime faydalı olabilmek, katkı sağlayabilmek ve kendi memleketimin insanlarına istihdam kurmaktı.

Yatırım ve üretim yapmaktan hiç bir zaman korkmadık. Fabrikamızın hemen yanı başına füze düşmesine rağmen işimizi gücümüzü bırakıp da buraları terk etmedik ve üretime durmaksızın devam ettik.
Fabrikamız dakikada 300 adet çocuk bezi üretmektedir.
Ürünlerimizi onlarca ülkeye ihraç ediyoruz ve 2 yıl gibi kısa bir sürede dış pazarda da söz sahibi olmayı başarmış durumdayız.
Bu sadece bizim değil gururumuz değil, aynı zamanda Hatay’ın ve ülkemizin de gururudur.” Dedi.

Başarılı çalışmaları nedeniyle adından söz ettiren işadamı Halil Ay, yaptığı konuşmada ayrıca projelerinin arasında Islak Mendil üretimi olduğunun müjdesini de verdi. Fabrika inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu da vurgulayan Ay, “Rabbim nasip ederse Hatay’da ilk ve tek ıslak mendil üretimini de biz yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Bunun dışında Hatay’ı şahlandıracak ve binlerce vatandaşın istihdam edileceği daha bir çok projem var. Hepsini zamanla hayata geçireceğime yürekten inanıyorum.
Dediğim gibi; üreteceğiz ve üretimden vazgeçmeyeceğiz. Çünkü buna hem Hatay’ımızın hem de ülkemizin ihtiyacı var.
Bu yüzden imkanı olanları Hatay’a yatırım ve üretim yapmaya davet ediyorum. Bir memleketin ve ülkenin kalkınması üretimden geçer.” Diye konuştu.

Ay gezi ve tanıtım programı esnasında ürettikleri çocuk bezlerini basın mensuplarının önünde test etti ve makine başına geçerek bizzat kendisi de paketleme yaptı.

CEVAP VER