DEĞİRMENCİ; “KİMSE KENDİNİ GARANTİ GÖRMESİN”

4480

Çelik iş sendikası gnl. bşk. Yunus Değirmenci ile İsdemir’deki Delege seçimiyle ilgili merak edilenleri ve sürecin nasıl işleyeceğini konuştuk.
Yunus başkan yaptığı açıklamada süreçle ilgili şunları söyledi;
“Gnl. Mali Sekreterimiz Bayram Altun başkanımızın önderliğinde şubeyle oluşturulacak seçim kurulu Şubat ayı içinde delege üye işyerleri de dahil olacak şekilde delege seçimini başlatacak.
Genel merkez olarak söyleyeceğimiz dünde takılı kalmayacağımızdır. Dünü unutmayacak ama takılı kalmayacağız. Sendikamızı hali hazırda bulunduğu konumdan daha iyi yerlere taşımak gayreti ve azmi içinde olacak, işçi arkadaşlarımızın benimsediği, herkesi kucaklayacak, işçi barışına katkı sağlayabilecek bir yapıyı emekçi arkadaşlarımıza çıkarttırmaya çalışacağız.
Ben gnl. bşk. olarak şu ana kadar Allah’ın hiç bir kuluna söz vermedim.
Teşkilatımızın tamamında da bunu böyle yaptım. Her şubede son ana kadar bekleyip öyle karar verdim. Bundan sonrada böyle yapacağım.
Arkadaşlar gerçekten içtenlikle bu teşkilatın ilerleyişine büyümesine disiplin ve ahlakına, gnl. merkezin politikalarına sadakatla bağlı kalacak, işvereni rahatsız edici eylem ve söylem içinde olmayacak, işçi barışına ve huzuruna katkı sağlayacak herkesle çalışabiliriz.
Bu nedenle şu anda ortaya atılan isimlerle şöyle yaparız böyle yaparız diyen herkes yanılır, bunun bir karşılığı olmaz.
Ben Kongrelerden önce söylüyorum, kimseye söz vermeyin. Öyle ki siz kendinizi bile garanti görmeyin.
Göreve geldiğimde verdiğim sözlerin sonuna kadar arkasındayım. kimsenin bu sendikaya verdiği emeği boşa çıkarmayacağım. Kucaklayacı olacağım, teşkilata bağlılıklarını eyylem ve söylemleriyle gösterenleri değerlendireceğim dedim.
Kimsenin siyaseti, bölgesi, milliyeti, dini, dili, ırkı beni ilgilendirmiyor.
Önemli olan insan olması, emek dünyasında varlığını ortaya koyup mücadele etme kararlılık ve azmi içinde olan her arkadaşımızı öneririz. Dediğim gibi işçi delegesini seçer bende son olarak sadece öneri ve temennide bulunurum. Tüm üyelerimizi sevgi saygı ve muhabbetle kucaklıyor önümüzdeki delege ve şube seçiminde adaylara başarılar diliyorum. Kısmet olursa önümüzdeki günlerde bölgedeki üye işyerlerimizde dahil olmak üzere İsdemir ve Mmk emekçileriyle kucaklaşmayı hasret gidermeyi düşünüyorum.”

CEVAP VER