HATSU, “HER ŞEY DOĞAMIZ, ÇEVREMİZ VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN”

49345

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), işletmeye aldığı arıtma tesislerinden alınan numuneler ile arıtılmış atık suların farkını öncesi-sonrası şeklinde gözler önüne serdi.

Atıksuların doğaya, çevremize ve ortak yaşam alanlarına zarar vermeyecek şekilde arıtılıp doğaya temiz şekilde deşarj edilmesini sağlamak amacıyla çalışmaların sürdüğünü aktaran Genel Müdürlük, arıtma tesislerinde işlem gören atıksuların ne denli önemli derecede arıtılıp doğaya bırakıldığını fotoğraflarla aktardı.

İdare, Küçükdalyan-Narlıca MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi, İskenderun Biyolojik, Kırıkhan, Reyhanlı, İskenderun (Denizciler), Dörtyol, Erzin, Samandağ, Antakya(Serinyol), Antakya(Turunçlu), Payas Tütenbaca, Payas Topsahası ve İskenderun(Karayılan) atıksu arıtma tesislerinin sürdürdüğü arıtım göreviyle çevrenin temizliğine ve sağlıklı yaşama katkı sağlandığına vurgu yaptı.

HATSU, Akdeniz’e dökülen Asi Nehri, derelerin, sahillerimizin ve Akdeniz’in temiz olmasına katkıda bulunmak amacıyla atıksu arıtma sistemlerinin planlama ve işletim hususlarında kapsamlı çalışmaların yapıldığına dikkat çekti.

CEVAP VER