FatihTosyalı;”İskenderun yaşayan şehir olacak”

48656

İskenderun Bld. Bşk. Fatih Tosyalı göreve geldiğinden bu yana ilk röportajını gazetemize vererek sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Başkan Fatih Tosyalı sorularımız üzerine şunları soyledi;

“Öncelikle belirtmek isterim ki 31 mart yerel seçimleri geride kalmıştır. Bu nedenle halkımız bilmeli ki hizmetlerimiz konusunda asla ve kati suretle ayrım gözetmiyoruz. Halkımızın benden ve ekibimden beklentilerinin yüksek olduğunun farkındayım. Öncelikle kentin acil çözüm bekleyen sorunlarına el atıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana atıl durumda olan ve bakımsız kalan park bahçe ve çevre temizliği üzerinde hassasiyetle duruyorum. 116 adet parkımız olmasına rağmen ihtiyaç duyulan yerlere yeni parklar yapmak üzere kolları sıvadık.
Sosyal tesislerimizin işlevsel hale gelmesi ve vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmesi için gerekli personel yerleştirmesi ve iyileştirilmeleri yaptık. Özellikle millet parkına olan teveccüh nedeniyle yetersiz kalan cafe alanını genişlettik. Önümüzdeki günlerde üst katınıda hizmete açacağız. Tüm bu işleri yaparken yeni personel almadık. Kendi personellerimizi daha verimli kullanacak şekilde düzenlemeler yaptık. Yeni açılacak tesisler ilede istihdam yaratacağız.

Benden önce işe gelmeden maaş alanlar olduğu söyleniyordu. Bunlar kimdir bilmem, ama parmak basma yöntemiyle her personelin işinin başında olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Benim mesai anlayışımda sabah 8 akşam 5 uygulamam olmadığı gibi öğle yemeğinede dışarı çıkmam. Benim personeliminde öyle davranmasını isterim. Mesaiye geç kalmamak için çalışanlarımızın hassasiyet göstermesi olumlu bir gelişme.

Kentte canlılığın artması ve yaşayan bir kent olması için gereken adımları atıyoruz. Gece sahilde ve iskelede ışıklandırmanın az olması nedeniyle halkımızın rahat dolaşamadığını öğrendiğimde gerekli ışıklandırmanın yapılması için talimat verdim. Sosyal tesislerimiz gece 1’e kadar açık. Down cafeyi tekrar bünyemize katarak kaliteli ve uygun fiyatta ihtiyaçları karşılayabilecek duruma getiriyoruz. Öyle ki vatandaş bici bici yemek istiyorsa tesislerimizde neden olmasın ?
Projelerimizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ama hemen bu projelere başlamak için biraz zamana ihtiyacımız var. Vatandaşlarımız hizmet bekliyor. Ama hangi hizmet İskenderun belediyesine hangisi HBB’ye ait bilmiyor. Onlar için önemli olan ihtiyaçlarının karşılanması. Hangi belediyenin yaptığı farketmiyor.

HBB ile işbirliği ve istişare içindeyiz. Kentimizde yapmak istedikleri her etkinlik ve organizasyon için bizden yana asla bir sıkıntı olmaz aksine mutlu oluruz buyursun gelsinler.
HBB olarak 15 ilçenin sorunlarına çözüm bulmak, koşturmak çok meşakkatli bir iş. İşlerinin kolay olmadığını biliyorum. Kendi sorumluluklarında olan bölgelerle ilgili yetki ve bütçe verilirse biz yardıma hazırız.

Belediyemizin esnaflara olan borcunun büyük bir kısmını ödeyerek yeniden belediye ve esnaflarımız arasındaki güveni tazeledik. Tasarrufa büyük önem veriyoruz. Hatay valimiz ilede sıkı temas içerisindeyiz. Bu ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Sosyal medya üzerinden veya mesaj atarak arayarak tarafıma ulaştırılan aksaklık ve sıkıntılara anında refleks gösteriyorum. ‘’ Başkan bizi duymuyor veya cevap vermiyor ‘’ diye düşünmesinler.

Sahil boyunda yeni düzenlemeler yapılarak halkın sahili daha verimli ve rahat kullanmasını sağlayacağız.

5 Temmuz Festivali halkımızın ihtiyaç duyduğu bir etkinlik. Her ihtiyaç düşünülerek hazırlıklarımız yapıldı.

İskenderun belediyesinin bütçesini en yararlı ve tasarruflubir sekilde kullanarak vatandaşımıza hizmet olarak yansitıyoruz.

Problemlerin çözümünde halkımızında desteğini bekliyorum. Kim neyi eksik görüyorsa belediyemize, ekip arkadaşlarımıza iletsin.

İskenderun’u hak ettiği yere taşımak ve hizmet çıtasını en yüksekte tutmak bizim görevimiz. Görev ve sorumluluğumuzun farkındayız. Temizlik her zaman onceliklerimiz arasında olacaktır.

Vatandaşımızın bir duasını almak bizler için en büyük hediye ve onurdur. Biraz sabır ve gayretle söz verdiğimiz her şeyi yapacağımızı halkımız görecek. İskenderun’u güzel bir gelecek bekliyor. Bu geleceği hazırlamak bizden koruyup esirgemek vatandaşımızın sorumluluğunda olacak.

Hatay turizminden pay almak içinde gerekli adımları atacağız. Bu röportaj vesilesiyle de tüm halkımıza sevgi saygı ve muhabetlerimi iletmek isterim. Rabbim bizleri hizmetleriyle anilanlardan eylesin.

CEVAP VER